>
psychoterapia

Jesteś w: Psychoterapia - Śpiączka (Coma)


POGOTOWIE ŚPIĄCZKOWE

Drodzy Państwo,

W ofercie naszego Ośrodka znajduje się pomoc psychoterapeutyczna dla osób w śpiączce, jak również dla ich rodzin i bliskich.

Jesteśmy psychoterapeutami i psychologami. Nasza praca z osobami w śpiączce bazuje na przekonaniu, że osoby te znajdują się w odmiennym niż codzienny stanie świadomości, ale dla nich równie realnym. Stan ten można porównać do doświadczenia marzeń sennych. Dla wielu z nas sny są niezrozumiałe, a kiedy o nich myślimy czujemy się zagubieni. Osoby, które zapadły w śpiączkę zostały w pewien sposób zmuszone do zajęcia się swoimi snami, czyli swoim wewnętrznym życiem, a ponieważ nie są na to przygotowane, to czują się zagubione i wystraszone. Potrzebują zewnętrznego przewodnika, który doda im otuchy, pomoże zrozumieć, co się z nimi dzieje i odkryć, gdzie prowadzi ich własna psychika. Nasza praca polega więc na budowaniu i rozwijaniu komunikacji z nimi, w celu zwiększania ich świadomości doświadczeń, które my nazywamy śpiączką. Uważamy, że osoby w śpiączce komunikują nam swoje przeżycia, natomiast nie mają świadomości formy jaką przybierają te komunikaty (np. chcą krzyknąć, a to co faktycznie robią to delikatne ruszenie wargą). Zauważanie wysyłanych sygnałów i interweniowanie w nie pozwala osobom dopełniać doświadczenia i spójnie wchodzić z nami w relację.
Chcielibyśmy podkreślić, że nie jest celem naszej pracy wybudzenie osoby ze śpiączki, ale towarzyszenie jej w niełatwych chwilach jej życia i terapeutyczna praca nad dopełnieniem doświadczeń, które przeżywa. To w konsekwencji może doprowadzić do skrócenia śpiączki - osoba może się z niej wybudzić lub spokojnie odejść.

Również osobom bliskim, które konfrontują się z wymagającą sytuacją, jaką jest zapadnięcie w śpiączkę kogoś z rodziny, oferujemy pomoc psychoterapeutyczną. Pomagamy radzić sobie z trudnymi emocjami takimi jak strach, bezradność, gniew etc., udzielamy też konsultacji jak odnaleźć poczucie sensu i żywego kontaktu z bliskim, który jest w śpiączce.

1. Wizyty u osoby w śpiaczce na terenie Warszawy
W naszej ofercie znajduje się dojeżdżanie do potrzebujących. Pracujemy w szpitalach, hospicjach i domach prywatnych na terenie Warszawie.

CENA:
Godzina zegarowa pracy z osobą w śpiączce kosztuje 90zł.

2. Indywidualne spotkania w Ośrodku
Przyjeżdżają Państwo do nas, do Ośrodka Poza Centrum. Na spotkaniu możemy zająć się Państwa osobistymi problemami, ale też proponujemy ćwicznie umiejętności kontaktu z osobą w śpiączce. Np. możemy poprosić żeby odegrali Państwo , jak zachowuje się Państwa bliski w śpiączce, a my pracujemy z Państwem jak z tą osobą. Ma to tę korzyść, że mogą Państwo zrozumieć, co odczuwa i jak reaguje osoba w śpiączce. Spotkanie takie daje też okazję, aby zapoznać się z technikami, które stosujemy. Wreszcie pomagamy Państwu zaufać i odkrywać własne, niepowtarzalne umiejętności i metody kontaktowania się i pomagania osobie w śpiączce. Ta forma pracy jest przez nas szczególnie polecana z racji na jej efektywność jak i jakość kontaktu z Państwem! W wypadku takich spotkań cena za godzinę zegarową wynosi 90 zł. Miejsce spotkań: Ośrodek Poza Centrum, Warszawa, Al. Ujazdowskie 16 m. 58 - mapka orientacyjna

3. Warsztat jedno lub dwudniowy dla Rodzin osób w śpiączce
Są to spotkania całodniowe, których celem jest stworzenie społeczności Rodzin, które mogłyby się wzajemnie wspierać (także po spotkaniu) w trudnych chwilach. Zajmiemy się reakcjami i emocjami, które pojawiają się u członków Rodziny w związku z tym, że bliska osoba jest w śpiączce. Będziemy także proponować ćwiczenia, by uczyć Rodziny w jaki sposób mogą wejść w kontakt i pomóc osobie w śpiączce. Zajęcia odbędą się jeśli zdecyduje się na nie przynajmniej 6 osób - termin i długość trwania zajęć do uzgodnienia z wszystkimi zainteresowanymi. Zajęcia są odpłatne - jeden dzień kosztuje 120 zł od osoby (nocleg i wyżywienie we własnym zakresie). Miejsce spotkań: Ośrodek Poza Centrum, Warszawa, Al. Ujazdowskie 16 m. 58 - mapka orientacyjna

Dziękujemy za Państwa zainteresowanie i zaangażowanie w przywracanie godności osobom w śpiączce, za wiarę w to, że są one obecne, że trzeba im pomagać i być z nimi.

Zespół Ośrodka Poza Centrum


-------------------------------------
WSPOŁPRACUJEMY Z FUNDACJĄ
EWY BŁASZCZYK "Akogo?"
http://www.akogo.pl
-------------------------------------

KONTAKT DO NAS:

tel. 0 512 087 090
e-mail: spiaczka@pozacentrum.pl

Adres:
Al. Ujazdowskie 16 m. 58
00-557 Warszawa

 

 

 

Jesteś w: Psychoterapia - Śpiączka (Coma)

Zarezerwuj sesję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

asertywność

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash